вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 53
home Вести

Нормализиран сообраќајот на регионалниот пат Градско – Прилеп

Нормализиран сообраќајот на регионалниот пат Градско – Прилеп

Сообраќајот на регионалниот пат Градско – Прилеп кај тунелот м.в. Фариш од 18:30 часот е нормализиран, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија.

Прекинот на сообраќајот беше поради случена сообраќајна незгода.

Коронавирус