сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 68
home Вести

Нормализиран сообраќајот на патот Росоман – Прилеп

Нормализиран сообраќајот на патот Росоман – Прилеп

– Од 13:30 часот, сообраќајот на патниот правец Кавадарци (Росоман)-Прилеп, околу 200 метра по тунелот е нормализиран, соопшти АМСМ.

Сообраќајот на оваа делница се одвиваше по една лента поради сообраќајна несреќа меѓу товарно возило и патнички автомобил. Во несреќата е повредено едно лице кое e пренесено во Општата болница во Прилеп.

Коронавирус