вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 46
home Вести

Нормализиран сообраќајот на патот Охрид-Кичево

Нормализиран сообраќајот на патот Охрид-Кичево

Сообраќајот на патниот правец Охрид – Кичево е нормализиран, информира Авто-мото сојузот на Македонија.

Сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна несреќа кај Охридскиот аеродром.

Коронавирус