среда, 2. декември 2020. Вести денес: 7
home Вести

Нормализиран сообраќајот на патот од браната Калиманци до Истибања

Нормализиран сообраќајот на патот од браната Калиманци до Истибања

Сообраќајот на магистралниот пат А-3 од браната Калиманци до селото Истибања попладнево е нормализиран за сите видови на возила, информираа од Авто-мото сојузот на Македонија.

Посочуваат дека сообраќајот на патиштата се одвива без забрани, по суви коловози.

Од АМСМ препорачуваат внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.

МИА

Коронавирус