среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Нормализиран сообраќајот на патот Кичево-Охрид

Нормализиран сообраќајот на патот Кичево-Охрид
илустрација

На магистралниот пат Кичево-Гостивар синоќа во 22 часот е нормaлизиран сообраќајот, кој од вчера се одвиваше наизменично поради свлечиште.

На делницата се поставени сообраќајни знаци за известување поради постоење можност од повторно свлечиште на земја.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози.

Најнови вести