среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Нормализиран сообраќајот на патот Катланово-Велес

Нормализиран сообраќајот на патот Катланово-Велес

На патниот правец Катланово – Велес кај манастирите одронот е исчистен, сообраќајот е нормализиран и се одвива по две коловозни ленти, информираат од ЈП „Македонија пат“.

Забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот превој Пресека е укината во 11:30 часот, а на патниот правец крак Маврово – Дебар во 11:40 часот.