четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Нормализиран сообраќајот на патот Дебар – Маврово

Нормализиран сообраќајот на патот Дебар – Маврово

Од 10:30 часот е нормализиран сообраќајот на патниот правец Дебар – Маврово, кај местото викано Врбјанска Раскрсница.

Како што претходно информира АМСМ, од 10 часот сообраќајот на овој патен правец беше во прекин во двата правци поради паднато дрво.

Коронавирус