среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Вести

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Штип- Велес

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Штип- Велес

Сообраќајот на патниот правец Штип – Велес е нормализиран во двата правци за сите видови на возила, информираат од Авто мото сојузот на Македонија.

Сообраќајот од Штип кон Велес прво беше во целосен прекин, а потоа се одвиваше по една коловозна лента, поради сообраќајна незгода на магистралниот пат Штип-Велес, кај раскрсницата за село Црнилиште.

Најнови вести

Коронавирус