недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 90
home Вести

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Штип – Радовиш

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Штип – Радовиш

Сообраќајот на патниот правец Штип – Радовиш, кој беше во прекин од 18:00 часот е нормализиран во двата правци.

Како што информира Автомото сојузот на Македонија сообраќајот на овој патен правец беше во прекин поради минирање на патот.

Коронавирус