четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Вести

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Ресен- Битола

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Ресен- Битола

Сообраќајот на патниот правец Ресен-Битола кај Ѓавато е нормализиран, соопштија од АМСМ.

Сообраќајот беше во прекин поради запалено возило на патот.

Коронавирус