петок, 3. декември 2021. Вести денес: 135
home Вести

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Истибања – брана Калиманци

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Истибања – брана Калиманци

Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Истибања – брана Калиманци, соопштија попладнево Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) и Јавното претпријатие „Македонија пат“.

Сообраќајот на овој патен правец се одвиваше забавено поради одрон на патот.

Коронавирус