сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 28
home Вести

Нормализиран сообраќајот на магистралниот пат Радовиш-Штип

Нормализиран сообраќајот на магистралниот пат Радовиш-Штип

АМСМ информира дека е нормализиран сообраќајот на магистралниот пат Радовиш – Штип.

Сообраќајот беше во прекин поради сообраќајка што се случила на осмиот километар од Штип кон Радовиш во која се судрија автобус и комбе, а беа повредени 17 припадници на Армијата./МИА

Коронавирус