вторник, 2. август 2022. Вести денес: 6
АКТУЕЛНО

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА: Три лица загинаа откако со возило излетале од коловоз

home Вести

Нормализиран сообраќајот кај Плетвар

Нормализиран сообраќајот кај Плетвар

Сообраќајот на патниот правец Прилеп – Градско кај Плетвар е нормализиран, информира АМСМ.

Сообраќајот беше во прекин во двата правци од 18:30 часот поради сообраќајна незгода.

Коронавирус