сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Вести

НОЌТА ПОВЕЌЕ НЕ Е ПРОБЛЕМ: За хеликоптерите сега проблем е топлото време, тие само што стигнале во Пехчево се вратиле назад

НОЌТА ПОВЕЌЕ НЕ Е ПРОБЛЕМ: За хеликоптерите сега проблем е топлото време, тие само што стигнале во Пехчево се вратиле назад

Стојанче Ангелов кој од попладнево од В.Д директор владата го унапреди со директор на Центарот за управување со кризи без срам објави дека не може да се справи со пожарот во Пехчево.

-Поради исклучително високите температури на воздухот, веднаш по пристигнувањето на 5-те хеликоптери на местото на големиот шумски пожар, командантот на ескадрилата донел одлука за нивно повлекување поради ризично зголемување на работната температура.
Хеликоптерите повторно ќе се упатат кон Пехчево по намалување на температурата на воздухот за неколку степени.
Безбедноста на посадата на воздухопловите како и безбедноста на луѓето на земја на прво место!, пишува Ангелов на својот Фејсбук профил.

Најнови вести

Коронавирус