понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 135
home Вести

Ниту еден автопат ниту регионален пат во земјава не е исчистен: Ситуацијата на терен загрижувачка за безбедноста на возачите (ФОТО)

Ниту еден автопат ниту регионален пат во земјава не е исчистен: Ситуацијата на терен загрижувачка за безбедноста на возачите (ФОТО)
фото

Снегот речиси ги изненади надлежните во Македонија како и секоја година.

Иако метеоролозите најавуваа дека ќе врне снег уште една недела наназад, Македонија пат и надлежните комунални одделенија ширум општините и градовите во земјава повторно не се најдоа на висината на својата задача.

Имено до редакцијата на КУРИР пристигнаа фотографии од терен, а состојбата е повеќе од загрижувачка за сите учесници во сообраќајот.

Од Ќафасан до Деве Баир, од Табановце до Богородица ниту еден автопат, магистрален и регионален пат не е исчистен од снег.

 

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија