сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 91
home Вести

Ниски утрински температури до петок, од сабота нов влажен бран со дожд и снег

Ниски утрински температури до петок, од сабота нов влажен бран со дожд и снег

Во раните утрински часови утре ќе има слаби локални врнежи, а во текот на денот ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер.

Во наредните два дена времето ќе биде стабилно и суво со ниски утрински температури. Под влијание на нов влажен бран од сабота попладне ќе има повремени врнежи од дожд, кои во недела и понеделник на повисоките места и на планините ќе бидат од снег.

Како што соопшти УХМР, утринската температура утре ќе се движи од минус еден до шест степени, а дневната од три до 11 степени.

Најстудено ќе биде в петок, со утринска температура од минус девет степени. Дневната температура ќе се движи од 10 до 14 степени.

Коронавирус