четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 149
home Вести

Нинџа на денешното рочиште: Завршив две средни школи?!

Нинџа на денешното рочиште: Завршив две средни школи?!

На денешното рочиште за 27-ми април осудениот Александар Василевски Нинџа кажа за себе дека завршил дури две средни училишта, едното во ЕТУЦ „Коце Металец“, а второто во скопската гимназија „НОВА“.

Ова се збунувачки податоци доколку станува збор за обичен сведок, имајќи предвид дека Василевски на претходното судење за 27-ми април во кое беше обвинет, а не сведок како денес, соопшти дека има само едно средно школо – ЕТУЦ „Коце Металец“.

Од друга страна, имајќи предвид дека се работи за човек кој денес искажа четврта различна верзија за истите настани, веројатно ни ова не треба да не чуди премногу.

Локални избори 2021