недела, 1. август 2021. Вести денес: 0
home Вести

Никовски: Посветено ќе работи на решавање на проблемите со кои што се соочуваат земјоделците!

Никовски: Посветено ќе работи на решавање на проблемите со кои што се соочуваат земјоделците!

Во склоп на теренската агенда, остваривме посета со земјоделците. Разговаравме за идните планови и програмската определба на ВМРО-ДПМНЕ во секторот земјоделие.

✅”Обновата на Р. Македонија” посветено ќе работи на решавање на проблемите со кои што се соочуваат земјоделците!, вели во својата објава кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ1 Игор Никовски.

Коронавирус