среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Никовски: На 15ти јули конечно ќе заврши агонијата и одењето во бездна ,започнува Обновата на Македонија граѓаните

Никовски: На 15ти јули конечно ќе заврши агонијата и одењето во бездна ,започнува Обновата на Македонија граѓаните

Игор Никовски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук потсетува за уште едно неисполнето ветување на Градоначалникот Шилегов.

-Почитувани граѓани на Општина Кисела Вода, драги пријатели, сакам да потсетам за уште едно неисполнето ветување на Градоначалникот Шилегов. Иако вети дека во својот мандат ќе отвори станица на против пожарната единица токму тука во Расадник, за жал од пожарната нема ни трага ни глас. Ваквите лаги покрај тоа што претставуваат уште едно ветено а неисполнето за жителите на Кисела Вода, но претставува и потенцијална сериозна опасност за овој дел од Градот Скопје.
На 15ти јули конечно ќе заврши агонијата и одењето во бездна ,започнува Обновата на Македонија граѓаните не треба да стравуваат, обновата е на прагот а јас како кандидат за пратеник се обврзуваме дека ќе придонесеме Кисела Вода да стане поубаво и попристојно место за живеење, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Почитувани граѓани на Општина Кисела Вода, драги пријатели, сакам да потсетам за уште едно неисполнето ветување на …

Gepostet von Игор Никовски am Mittwoch, 24. Juni 2020

 

Најнови вести

Локални избори 2021