среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 196
home Вести

Николовски: Пендаровски наместо да му честиташе празник на претседателот на Чешка пинга некој рандом трол

Николовски: Пендаровски наместо да му честиташе празник на претседателот на Чешка пинга некој рандом трол

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски преку статус на Фејсбук пишува дека претседателот на Македонија Стево Пендаровски наместо на претседателот на Чешка да му честита празник двапати пигнува погрешен човек.

Глуп и поглуп 3-ти дел: Пендаровски му честита празник на претседателот на Чешка во твит. Ништо необично нели? Аха да. Наместо чешкиот претседател пинга некој рандом трол. Јавноста забележува, тивко го брише првиот твит и уште еднаш честита – повторно пинга погрешен твитер корисник!

Глуп и поглуп 3-ти дел: Пендаровски му честита празник на претседателот на Чешка во твит. Ништо необично нели? Аха да….

Posted by Aleksandar Nikoloski on Wednesday, October 28, 2020

Најнови вести

Коронавирус