среда, 28. септември 2022. Вести денес: 182
home Вести

Николовски очекува да го фалат телевизиите затоа што Владата им дава помош

Николовски очекува да го фалат телевизиите затоа што Владата им дава помош

На прашањето дека според извештајот на Транспаренси Интернешнл Македонија се наоѓа на 111 место односно тоа се 5 места подолу од минатата година и дека според вкупниот резултат на поените тоа е стагнација, Љупчо Николовски вицепремиер во своето гостување во емисијата „Топ Тема“ на телевизија Телма му забележа на новинарот дека греши и дека оваа констатација не му е точна.

-Воопшто не ви е точна констатацијата дека има стагнација во државата и нема да се согласам дека има некакво алиби. Јас очекувам максимална поддршка, пред се од најодговорните националните телевизии кои добиваат финансиска поддршка, рече Николовски во своето гостување.

Коронавирус