сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 116
home Вести

Николовски на средба со високи преставници од САД

Николовски на средба со високи преставници од САД

Денес имав прилика да се сретнам со конгресменот Ренди Халтгрен, Мајкл Столтцфус, Тод Хендрикс, Кен Форд и Бен Смит, претставници на Националниот молитвен појадок од САД. На средбата се зборуваше за искуствата и придобивките од оваа повеќедецинска традиција која прераснува во глобален натпартиски, надидеолошки и наднационален концепт. На средбата дискутиравме и за регионалните, европски и глобални предизвици и заедно заклучивме дека само преку помирување може да се гради просперитетна иднина за сите, напиша на Фејсбук, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски.

Коронавирус