среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 52
home Вести

Николовски на средба со граѓаните на општина Аеродром

Николовски на средба со граѓаните на општина Аеродром

Вечерва бев во посета на општина Аеродром. Аеродром е за професорката Гордана Силјановска Давкова за Претседател на Македонија! Победуваме во скопски Аеродром, победуваме во цело Скопје. Победата на претседателските избори значи вовед во предвремени парламентарни избори и конечен пад на оваа неспособна и корумпирана власт предводена од Зоран Заев, напиша на Фејсбук, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски.

Коронавирус