вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 77
home Вести

Николовски: Димитров е дел од една екипа која сака да ја забрани политичката партија ВМРО-ДПМНЕ 

Николовски: Димитров е дел од една екипа која сака да ја забрани политичката партија ВМРО-ДПМНЕ 

Во вечерашното гостување на „Топ Тема“ потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски на досега невидените навреди од министерот за надворешени работи, Никола Димитров одговори дека тој е дел од група која после референдумот се спрема да ја забрани ВМРО-ДПМНЕ како политичка партија. 

– Јас знам дека Димитров е дел од една екипа која што се обидува да покрене судски спор, по завршувањето на рефередумот за забранување на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ како и на името ВМРО. И тоа го прави за да си ја испере совеста од минатите години каде беше на високи државни функции баш во време на ВМРО-ДПМНЕ, рече Димитров.

Коронавирус