вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 25
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Николовски: Битолчани ја казнија неспособноста на локалната и централната власт и одлучија да гласаат за правда

Николовски: Битолчани ја казнија неспособноста на локалната и централната власт и одлучија да гласаат за правда

Вечерва сум во Битола на состанок со партиските тела на општинскиот комитет. Битолчани ја казнија неспособноста на локалната и централната власт и одлучија да гласаат за правда. Битола ја одбра страната на правдата. Заедно продолжуваме до конечна победа, победа за поубава, економски силна, просперитетна и честита Македонија! Благодарам Битола! Напиша на Фејсбук, подпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски.

Коронавирус