вторник, 4. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Николовска во посета на скопско Козле- Граѓаните сакаат повисоки пензии, стабилна економија, квалитетно образование и силни државни институции

Николовска во посета на скопско Козле- Граѓаните сакаат повисоки пензии, стабилна економија, квалитетно образование и силни државни институции

Кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 1 Ружица Николовска денеска беше во посета на населбата Козле.

-Денешното претпладне го поминав во разговори со граѓаните од Козле, кои со особен интерес ги слушаа проектите за обнова на Македонија. Граѓаните сакаат повисоки пензии, стабилна економија, квалитетно образование и силни државни институции, а НИЕ се обврзуваме да го спроведеме секој проект од нашата програма за да ги исполниме очекувањата на граѓаните!
#ИсправисеМакедонијо
#ОдбериОбнова, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Денешното претпладне го поминав во разговори со граѓаните од Козле, кои со особен интерес ги слушаа проектите за обнова…

Posted by Ружица Николовска on Monday, July 6, 2020

Коронавирус