сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 30
home Вести

Николовска: Се обврзуваме за полесен пристап до судот и правдата преку намалување на судските такси

Николовска: Се обврзуваме за полесен пристап до судот и правдата преку намалување на судските такси

Кандидатот за претеник во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Ружица Николовска, на фејсбук објави видео спот каде што истакнува дека Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага за намалување на судските трошоци на граѓаните за остварување на нивните права по судски пат.

Целиот исказ можете да го слушнете во продолжение.

Коронавирус