среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 130
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Вести

Николовска до Дескоска: На крај на мандатот признавате дека оваа власт воведе хибриден режим без правда, со поткупи и рекетирања, со амнестии и ослободување на криминалци

Николовска до Дескоска: На крај на мандатот признавате дека оваа власт воведе хибриден режим без правда, со поткупи и рекетирања, со амнестии и ослободување на криминалци

Почитувана министерке, за каква примена на законодавството на ЕУ и стандардите во областа на правото, зборуваме?, прашува Ружица Николовска од ВМРО-ДПМНЕ.

Дојдовте со наводна европска агенда, правевте референдум со лаги за европски правен систем, па дури и ЗЗ го направивте реформатор на правосудниот систем!

Сега на крај на мандатот признавате тоа што сите го знаат: не видовме реформи, туку оваа власт воведе хибриден режим без правда, со поткупи и рекетирања, со амнестии и ослободување на криминалци па и воопшто не постапување за огромни рекетарски афери, неслободен режим без правда, во кој ,,без Заев не се може,, !

Тргувавте со се што е вредно за Македонија, а наместо иднина, ја оддалечивте Македонија од европската агенда.

Најнови вести