сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Николова до Заев: Лекови и пари за децата со ретки болести во болниците нема, а Мира како кралица ја чувате (ФОТО)

Николова до Заев: Лекови и пари за децата со ретки болести во болниците нема,  а Мира како кралица ја чувате (ФОТО)

-Годподине Заев, лекови за болните нема а Мира како кралица ја чувате. Од патните трошоци на Мира и нејзините колеги ќе можевте да ги купете лековите за лицата со ретки болести. Не оставивте да чекаме тендери и да ги гледаме ближните како секој ден се виткат од болка. Ние имаме Министерството за смрт и министерот тендерашки е незаменлив!, пишува таа на својот Фејсбук профил.

Коронавирус