четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 144
home Вести

Николова Буџаку: Тепање поп со скршеници 6 месеци затвор, тегнење за коса четири години-правда имаме, а?

Николова Буџаку: Тепање поп со скршеници 6 месеци затвор, тегнење за коса четири години-правда имаме, а?

Таткото на Боки 13 вчера беше осуден на казна затвор од шест месеци за нанесување на повреди при физички напад на попот Виктор Стојчев.

За потсетување, четири години затвор му беа изречени на Панче Ангелов, обвинет дека ја искуба за коса тогаш пратеничката Радмила Шекеринска во Собранието на 27 април.

Мери Николова Буџаку од СДСМ прави споредба на овие две пресуди, прашувајќи дали има правда.

„Тегнење за коса 4 год. затвор.
Тепање поп со скршеници 6 месеци затвор.
Браво за таткото на Боки.
И правда имаме, а?“-коментира таа.

Коронавирус