среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Николов: Респираторите кои ги спомнува Филипче требаше да бидат нарачани пред еден месец, до кога ќе тераат со невистини?

Николов: Респираторите кои ги спомнува Филипче требаше да бидат нарачани пред еден месец, до кога ќе тераат со невистини?

Пред месец дена требаше да бидат нарачани 50-те респиратори што денес ги спомнува Филипче. Колку време за монтирање само треба? – прашува доктор Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ.

-Оваа недела, нели требаше да пристигнат оние што Кина ни ги испрати? До кога ќе тераат со невистини и прес конференции…!?? -прашува тој.

Коронавирус