недела, 5. јули 2020. Вести денес: 106
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски пред граѓаните во Крушево ја претставува програмата на ВМРО-ДПМНЕ

home Вести

Николов: Наместо да покажат одговорност и да ја лоцираат вината кај себе, тие го обвинуваат народот (видео)

Николов: Наместо да покажат одговорност и да ја лоцираат вината кај себе, тие го обвинуваат народот (видео)

Катастрофалните податоци од претходните денови уште еднаш ги изнесоа на виделина неспособноста и лагите на СДСМ, Заев и Филипче.

Состојбата во Македонија е алармантна и вон контрола, а власта опседната само со своите фотелји е хаотична и не може да се грижи за јавното здравје.

Наместо да покажат одговорност и да ја лоцираат вината кај себе, тие го обвинуваат народот. Народот не е виновен. Виновни се Заев и Филипче за лагите и манипулациите. Тоа веќе им е јасно на сите.

Фејсбук статус на Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ.

Парламентарни избори 2020