вторник, 3. август 2021. Вести денес: 7
Вонредна вест

Стивнува пожарот во Кочани: Човечки жртви нема, пет лица се во болница- огнот сè уште не е целосно изгаснат

home Вести

Николов: Филипче да престане да манипулира и да кажува невистини

Николов: Филипче да престане да манипулира и да кажува невистини

Венко Филипче да престане да манипулира и да кажува невистини, вели Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ.

-Ветуваа, но на сите им е јасно дека Лекарите специјалисти во земјава немаат основна плата од 100 илјади денари!!!
Ги излажаа матичните,
Ги излажаа стоматолозите,
Ниту едно од овие ветувања не ги остварија и по 4 години власт во Македонија.
Видовме и гледаме само манипулации и лаги, пишува Николов на Фејсбук.

Коронавирус