сабота, 26. септември 2020. Вести денес: 92
home Вести

Николов: Филипче да ја облече опремата која ја носат македонските медицинари и да излезе на терен!

Николов: Филипче да ја облече опремата која ја носат македонските медицинари и да излезе на терен!

Филипче да ја облече опремата која ја носат македонските лекари и да излезе на терен, порача др. Игор Николов, член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во денешното интервју на „Лидер“.

Николов смета дека најголем проблем во справувањето со кризата со вирусот „Ковид 19“ е тоа што медицинските работници не се прописно заштитени и токму затоа 20% од заболемите се медицински лица.

Целото интервју погледнете го тука.

Коронавирус