среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Николов: Европската унија е иднината која Република Македонија ја заслужува

Николов: Европската унија е иднината која Република Македонија ја заслужува

За големата преселба на здравствениот кадар од Македонија, за легализацијата и употребата на канабисот, за аферата „Рекет“, за очекуваниот датум за преговори со ЕУ, за масовното иселување, невработеноста и идните планови и активности на ВМРО-ДПМНЕ, од „Поглед“ разговараа со д-р Игор Николов, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Целото интервју со Николов погледнете го во продолжение.

Најнови вести

Коронавирус