понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 34
home Вести

Николов до Филипче: Место да работи, пратил луѓе да сликаат, оди си човеку

Николов до Филипче: Место да работи, пратил луѓе да сликаат, оди си човеку

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа протест пред Министерството за здравство. Учесниците на протестот беа снимани и фотографирани од простории во Министерството.

Во овој повод, на Фејсбук се огласи членот на Извршниот комитет на партијата, Игор Николов.

-Место да работи, пратил луѓе да сликаат. Место 5% за здравствените работници, парите ги дава на пиарџиите… Оди си човеку, му порача Николов на министерот Венко Филипче.

Најнови вести

Коронавирус