сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 77
home Вести

Николов до Филипче: Ајде на дебата, зошто само монолози

Николов до Филипче: Ајде на дебата, зошто само монолози

Министре, повторно сте излегле сам на емисија и велите дека сте подготвени да дебатирате, вели Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ, обраќајки се до министерот за здравство Венко Филипче.

-Еве да ве потсетам Министре дека барем на 3 месеци Ве поканувам и ве повикувам на дебата, каде ќе дискутираме за здравството и здравствениот систем. Ајде охрабрете се. Доста само манипулација и пиар, себепромоција во емисии на кои излегувате на само.

Коронавирус