понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 164
home Вести

Николоски: Заев се кандидираше за пратеник затоа што сака да се крие зад пратеничкиот имунитет

Николоски: Заев се кандидираше за пратеник затоа што сака да се крие зад пратеничкиот имунитет

Зоран Заев се кандидираше за пратеник затоа што сака да се крие зад пратеничкиот имунитет.

-Пратеничкиот имунитет го спасува само во првата фаза. Понатака доколку има докази ништо не го спасува. Заев се реши да се трка за пратеник затоа што му е битно да го има пратеничкиот имунитет. Јас сум бил пратеник, и да му кажам дека пратеничкиот имунитет од криминал не го спасува. И ќе си одговара, дециден е Александар Николоски потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во вечерашната емисија “Заспиј ако можеш”.

Коронавирус