вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Вести

Николоски: Заев прв пат се качи во авион за Брисел кога стана претседател на СДСМ, јас пола живот сум го поминал по европските метрополи

Николоски: Заев прв пат се качи во авион за Брисел кога стана претседател на СДСМ, јас пола живот сум го поминал по европските метрополи

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски, во денешното гостување во емисијата „Фактор магазин“ емитувана на „24 телевизија“, на прашањето „дали ВМРО ДПМНЕ ѝ намигнува на Русија и дали Русија е алтернативата?“ Николоски со одговор:

„Не се согласувам, тоа е пропаганда која сака да ја води СДСМ, мислам дека е дегутантно да се убедуваме кој за што е, Зоран Заев прв пат во авион за Брисел се качи кога стана претседател на СДСМ, јас пола живот сум го поминал по европските метрополи. Да не зборувам и за претседателот Мицкоски кој има предавано на универзитети во Западна Европа и има докторирано таму. Најисточно што сме биле е Софија. Таа пропаганда на СДСМ е смешна и не поминува“, рече Николоски.

Коронавирус