понеделник, 21. ноември 2022. Вести денес: 35
home Вести

Николоски: Зад нас е годината на здравствена и економска криза, година на национални понижувања, доаѓаат подобри денови за Македонија

Николоски: Зад нас е годината на здравствена и економска криза, година на национални понижувања, доаѓаат подобри денови за Македонија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски ја Фејсбук им ја честита Новата година на граѓаните истакнувајќи дека зад сите нас е најлошата година во 30 години независна Македонија.

-Година на ЗДРАВСТВЕНА И ЕКОНОМСКА КРИЗА и година на НАЦИОНАЛНИ ПОНИЖУВАЊА, за што одговорна е власта. Погледнете ја МОЈАТА БИТКА во текот на 2020 година. Доаѓаат ПОДОБРИ ДЕНОВИ за МАКЕДОНИЈА и за секој еден од вас. Чувајте се, бидете здрави и живи и да се гледаме за убави моменти во 2021 година. Среќна Нова година, напиша Николоски на Фејсбук.

Коронавирус