вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Николоски: За мене оваа држава секогаш ќе биде Македонија

Николоски: За мене оваа држава секогаш ќе биде Македонија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при гостувањето во вестите на телевизија Телма вели дека дека партијата и тој самиот чувствуваат гордост затоа што не се дел од процесот за промена на името.

-Не сме дел од ова сррамна трговија која што нема да донесе ништо друго освен нарушување на македонскиот идентитет, губење на националните позиции и за жал промена на името. И од таа страна ние сме горди бидејќи не сме дел од тоа сценарио, иако се направија секакви обиди и уцени ВМРО-ДПМНЕ да биде дел од овој процес. За мене лично оваа држава ќе продолжи да се вика Македонија без разлика на се, рече Николоски при гостувањето во вестите на Телма.

Коронавирус