сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ Утре ќе оствари средби со Хан, Курц, Јанша, Борисов и двете сестрински партии од Финска и Шведска

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ Утре ќе оствари средби со Хан, Курц, Јанша, Борисов и двете сестрински партии од Финска и Шведска

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во своето гостување во вестите на Алфа откри дека утре ќе се сретнат со уште многу лидери на политички партии и ќе имаат бројни средби.

-Ќе имаме средби со неколку потпретседатели на Европската Народна Партија, со генералниот секретар Антонио Лопез кој се бори за следен мандат, со Јоханес Хан, ќе имаме средба со Себастијан Курц и бројни други средби, рече Николоски.

Тој додава дека ќе се сретнат и со Јанез Јанша, Бојко Борисов како и сестринските партии од Финска и Шведска.

Коронавирус