петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 44
home Вести

Николоски: Власта вчера се обиде да го силува Собранието, не успеаја

Николоски: Власта вчера се обиде да го силува Собранието, не успеаја

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата втор ден водат битка ова да не се дозволи, вели Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ.

„Власта вчера се обиде да го силува Собранието. Не успеаа! Денес на католички Божиќ закажаа седница на Собрание и сакаат да се работи до доцна во ноќта, само народот да не види. Но гледа“ – истакна тој!

Коронавирус