вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 170
home Вести

Николоски: Владата на Заев нема направено ништо ниту за Македонците, ниту за Албанците

Николоски: Владата на Заев нема направено ништо ниту за Македонците, ниту за Албанците

Владата на Зоран Заев не прави ништо и не само за Албанците, туку и за Македонците, понеспособна влада немало. И сега Албанците живеат сега подобро или пред две или пред три години? Значи не се живее од зборови. Од зборови се живее 3 месеци, 6 месеци, после дела се потребни а делата не ги гледаме вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во гостувањето во емисијата Клан дебата на ТВ Клан.

Тој додаде дека автопатот Кичево – Охрид требало да биде веќе завршен, но за жал ниту третина го немаат направено, а веќе во овој момент требало да биде започната изградба на автопатот Кичево Гостивар.

Од што ќе имаат Албанците повеќе корист? Од слатки зборови или од реализирани проекти, прашува Николоски.

Најнови вести

Коронавирус