недела, 24. септември 2023. Вести денес: 25
home Вести

Николоски: Ветуваа проекти и подобар живот, донесоа хаос и бесперспективност

Николоски: Ветуваа проекти и подобар живот, донесоа хаос и бесперспективност

СДСМ предизборите ветуваше дека откако ќе дојдат на власт ќе прават проекти, ќе донесат подобар живот, ќе ги вратат младите, ветуваа се и сешто само да се доберат на власт, откако дојдоа на власт, тие не само што не прават ништо за државата, туку и со нивните криминални политики дополнително ја влошуваат состојбата, истакна при вчерашната посета во Сарај потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски.

Тој кажа дека СДСМ покрај криминалниот начин на работа дома, ја понижува државата надвор, со договорот со Грција направени се големи отстапки и трајно се нарушени позициите на Република Македонија, таквиот договор е штетен и не е во интересите на државата.

Во рамки на референдумот се злоупотребуваат евроатлантските интеграции на државата,

Николоски го повтори ставот на партијата дека граѓаните треба сами и без никакви влијанија да одлучат како ќе постапат на референдумот