сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Николоски: Убеден сум дека ќе го победам Заев во 4 изборна единица

Николоски: Убеден сум дека ќе го победам Заев во 4 изборна единица

Александар Николоски денеска гостува во емисијата на Алфа „Заспиј ако можеш“, каде беше запрашан за изворите кои следат, односно за 4 изборна единица со која тој че се трка на овие избори, односно ќе му биде противник на Зоран Заев.

-Убеден сум дека ќе го победам Зоран Заев во 4 изборна единица, а и ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ ќе го победи. Најголемото ислелување го имаме од овој крај на држвата, Заев најмалку направи за градот од кај што потекнува, убеден сум дека ќе го победам дома, тие победи се најслатки. Јас бев во посета на Муртино, Луѓето таму се во очјана состојба, отворени се два  канали за канализација, извор на зарази не успеа да ги среди проблемите во своето Муртино, тоа само покажува за каква личност станува збор кога ги остави на цедило луѓето од каде потекнува, кажа Николоски.

Коронавирус