недела, 31. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

НИКОЛОСКИ: Семејството на Филипче и партнерот со кој градат куќа имаат и заедничко земјиште од 15 000 м2!

НИКОЛОСКИ: Семејството на Филипче и партнерот со кој градат куќа имаат и заедничко земјиште од 15 000 м2!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на Топ тема на Телма изјави дека семејството на министерот за здравство Венко Филипче и партнерот со кој гради куќа имаат и заедничко земјиште од 15.000 квадратни метри.

Како се купува толку земјиште без некој да сноси одговорност, ја праша Николоски Радмила Шеќеринска.

Тој праша и како е можно во овој случај да нема судир на интереси и оти нема функционер на СДСМ кој не е влезен во некој вид криминал.

Коронавирус