вторник, 11. август 2020. Вести денес: 79
Во живо

Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

home Вести

Николоски: Се обврзуваме за изградба на автопатско решение Прилеп – Битола до границата со нашиот јужен сосед

Николоски: Се обврзуваме за изградба на автопатско решение Прилеп – Битола до границата со нашиот јужен сосед

Ветуваме и се обврзуваме за изградба на автопатско решение Прилеп – Битола до границата со нашиот јужен сосед, вели во својата објава на Фејсбук носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ3 Александар Николоски.

Коронавирус