недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Вести

Николоски: Приемот во ЦДИ е првиот голем меѓународен успех на новото раководство на ВМРО-ДПМНЕ

Николоски: Приемот во ЦДИ е првиот голем меѓународен успех на новото раководство на ВМРО-ДПМНЕ

Огромна чест и признание за ВМРО ДПМНЕ, денес на Самитот во Будимпешта сме примени за полноправен член на Центристичката Демократска Интернационала (CDI) светска мрежа на конзервативни, христијан-демократски и центар десни партии, напиша потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на својот Фејсбук профил.

-Приемот во Центристичката Демократска Интернационала е првиот голем меѓународен успех на новото раководство на ВМРО ДПМНЕ и преставува потврда на симпатиите и подршката кои ВМРО ДПМНЕ ги добива од сестринските партии. По приемот со Претседателот на ЦДИ Андрес Пастрана.

Најнови вести

Коронавирус