четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 136
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Вести

Николоски: Парите од буџетот треба да се трошат за помош на народот кој е погоден од корона кризата

Николоски: Парите од буџетот треба да се трошат за помош на народот кој е погоден од корона кризата

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска од македонското собрание предложи каде и како треба да се трошат парите од буџетот со цел да се помогне на народот.

-Мој предлог каде треба да се потрошат парите од буџетот со цел да се помогне на народот во справување со немаштијата предизвикана од корона кризата. Погледнете!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус